Покращення читання школярів Рубцівської школи I-III ступенів.
пʼятниця, 18 грудня 2020 р.
"Я МАЮ ПРАВО"
Починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.
Всеукраїнський тиждень права щороку регламентується планом заходів, затвердженим актом Кабінету Міністрів України.
"Тиждень права" має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
У рамках тижня заплановано проведення в Україні тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру в навчальних закладах, закладах культури, військових частинах, навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ, організацій з питань захисту прав людини, книжкові виставки, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, науково-практичні конференції, семінари, дискусії, майстер-класи провідних юристів, присвячених проблематиці прав людини тощо.
Крім того, пропонується до уваги - загальнонаціональний правопросвітницький проєкт "Я маю право!" – це перший в Європі правопросвітницький проєкт масштабів усієї країни. Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, а також за сприяння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки програми USAID "Нове правосуддя", Міжнародного фонду "Відродження", інших міжнародних партнерів.
Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 638-р "Про реалізацію правопросвітницького проєкту "Я маю право!" у 2017 - 2019 роках" та від 17.07.2019 №552 "Про реалізацію правопросвітницького проєкту "Я маю право!" у 2020-2022 роках", зазначений проєкт започатковано у 2017 році та продовжено до 2022 року включно.
Одним із ключових елементів, який забезпечує реалізацію цього проєкту, є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.
Координаційний центр з надання правової допомоги створено відповідно до Указу Президента України від 01.06.2012 № 374/2012 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України".
Положення про Координаційний центр затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2012 № 504 "Про утворення Координаційного центру з надання правової допомоги та ліквідацію Центру правової реформи і законопроєктних робіт при Міністерстві юстиції".
Відповідно до вказаного положення метою діяльності Координаційного центру з надання правової допомоги є формування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги, забезпечення її доступності та якості.
неділя, 6 грудня 2020 р.
неділя, 29 листопада 2020 р.
28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років було визнано геноцидом.
Із послабленням комуністичного контролю над суспільним життям у другій половині 1980-х років відновлюється пам'ять про Голодомор. Від 1993 року в Україні на державному рівні вшановується пам'ять безневинних жертв голодоморів. У листопаді 2008 року в Києві було споруджено Національний меморіал жертв Голодомору. Загалом в Україні встановлено понад 7 100 меморіалів, пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених жертвам Голодомору.
Запали свічку пам* яті у своєму вікні:
неділя, 22 листопада 2020 р.
неділя, 15 листопада 2020 р.
До Дня студента України
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи студентської молоді України…» згідно з Указом Президента України «Про День студента» від 16 червня 1999 р. № 659/99. Відзначається щорічно 17 листопада. Припадає також на Міжнародний день студентів.
Студентська пора - найяскравіший час в житті кожного з нас. Саме тому День студента – особливе та бажане свято. Студенти завжди були авангардом української молоді. Від їхньої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.
Це свято зближує та об'єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.
Ідея створення міжнародного об'єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв'язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху мали трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні, або відправлені в концтабори. На світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини у 1941 році в Лондоні був заснований Міжнародний день студентів.
Сьогодні День студента є символічним об'єднанням студентів усіх факультетів і всіх навчальних закладів. Студенти в цей День традиційно веселяться на повну силу, забувши про майбутню сесію, заліки і «хвости».
День працівників сільського господарства - професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних, водогосподарських та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу України. Свято встановлено «…на підтримку ініціативи працівників агропромислового комплексу України…» згідно з Указом Президента від 7 жовтня 1993 року й відзначається щорічно в третю неділю листопада.
170 років від дня народження Р.Л. Стівенсона.
Наше дитинство і юність не можна уявити без книжок Алесандра Дюма, Майн Ріда, Фенімора Купера, Джонатана Свіфта, Даніеля Дефо, Жуля Верна і, звичайно ж, Роберта Льюїса Стівенсона. Усі знають його славетний роман "Острів скарбів". І здається, що автор був справжнім моряком, переживав усілякі пригоди. А між тим все своє недовге життя (письменник прожив 44 роки) він боровся з туберкульозом. Та він не втратив мужності і радості життя. За невеликий відведений йому на Землі термін він написав 40 томів художніх творів. Серед найвідоміших - "Чорна стріла", "Викрадений", "Катріона", "Корабельна катастрофа", "Клуб самогубців", "Діамант Раджі", "Дивовижна історія доктора Джекіла та містера Гайда", "Будинок на дюнах" , "Гермістонська гребля", "Вечірні оповідання на острові", збірка дитячих віршів "Дитячий квітник віршів", балада "Вересовий мед". У презентації ви зможете більш детально познайомитися з життєвим шляхом письменника та його основними творами. За посиланнями ви можете прочитати вищеназвані твори українською мовою
неділя, 8 листопада 2020 р.
середа, 4 листопада 2020 р.
ПЛАН
проведення місячника
шкільних бібліотек у 2020 році під гаслом
«Шкільна бібліотека та
екологічна просвіта учнів»
№ пп |
Назва заходу |
Дата проведення |
Відповідальна особа |
1 |
Відкриття місячника шкільних
бібліотек «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». |
01.10.2020 |
Бібліотекар. |
2 |
Ековиставка «Збережи довкілля, захисти
майбутнє» |
Протягом місяця |
Бібліотекар |
3 |
Буккросинг «Прочитав цікаву книжку
– дай другу почитати» |
Протягом місяця |
Учні закладу |
4 |
Селфі з улюбленою книгою про природу. |
Протягом місяця |
Учні закладу |
5 |
Еко – гра – подорож «Казка вчить, як з
природою дружить» |
09.10 2020 р. |
ГПД , бібліотекар, учні |
6 |
Проведення заходу :
«Як козаки природу захищали» |
13.10.2020р. |
Бібліотекар |
7 |
Екоурок на тему:
«Вчимося всі як книгу берегти» |
12.10.2020р. |
учні ,бібліотекар |
8 |
Підведення
підсумків роботи під час проведення Всеукраїнського місячника
шкільних бібліотек. |
30 жовтня 2020 року |
Бібліотекар |
Звіт Місячника Рубцівської шкільної бібліотеки
Свій Екоурок у рамках Всеукраїнського
місячника шкільних бібліотек презентували шестикласники з ученицею одинадцятого класу..
У гості до Групи подовженого дня завітали Осінь,
Природа, злий чаклун та ведуча. Разом ми
пригадали, що треба робити, щоби не нашкодити природі, захистити нашу Землю,
зробити наше життя кращим.
Шкільна бібліотека вдячна учням 6-го та 11-го класу за оригінальний захід: Малік Юлії, Ткаченко
Дар ї , Лебедеву Ярославу, Скрипніченко Марку,
а також класном керівникам – Бибко
Юлії Олександрівні та Хандогі Людмилі Олександрівні.
Екоуроки відбулися в усіх молодших класах школи.
Найцікавіші заходи
організували початкові класи школи.
Дівчата 3-го класу вітають хлопців з Днем українського козацтва - святом, яке приурочене до
Дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею та
покровителькою козаків.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків.
Про них складено та створено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід
співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає
честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак
в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що
боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
А наші маленьки козачата впевнені, що
наразі вони допоможуть своїй країні, захищаючи та оберігаючи
природу.
Серед учнів проводився
конкурс: « Селфі з улюбленою книгою про природу.» Переможцем став учень 3-го
класу Бардаков Дмотро.
Усі учні та вчителі школи були дуже задоволені захадами ,та активністю
молодших учнів до прагнення чистоти довкілля та екологічною просвітою учнів.